Du är inbjuden för att påverka Naturskyddsföreningens verksamhet!

Alla Naturskyddsföreningens medlemmar är varmt välkomna till något av de fyra rådslagen om föreningens framtid.

Vi kommer tillsammans att diskutera vad föreningen bör arbeta med de kommande 4 åren. Resultatet kommer att vara rådgivande för riksstyrelsen när de skriver sin proposition till riksstämman 2014 om verksamhetsriktlinjerna för Naturskyddsföreningen 2015 – 2018.

Anmälan är inte öppen ännu men boka gärna in datum och ort i din kalender redan nu. Vi återkommer med mer information och program i början av november. Håll utkik på Naturkontakt, i veckobrev och i kretsbrevet.

• 30 november Rådslag i Östersund
• 7 december Rådslag i Södertälje
• 18 januari Rådslag i Umeå
• 25 januari Rådslag i Alvesta

Dela

Kommentera

Lämna ett svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.